CZ / EN

< Archiv >

Braun na Valči
light design

Nová expozice lapidária barokních soch M. B. Brauna na zámku Valeč. Vizuální koncept a realizace made by Multilab

BACKTOTHEMOON
videomapping

Pátý ročník festivalu světla Blik Blik 2019 se vrací do centra města Plzeň. Mezi 13 ohromujicích instalací od umělců z česka, německa, británie, francie, maďarska a indie, Vám také ukáže instalaci/mapping vytvořenomu MULTILAB studiem. Původní velkoplošná animace využívá estetiky starých videopásek a PC her z let, kdy létaly první rakety k Měsíci, naši tátové hráli Space Invaders na Nortonu a David Bowie spadl na Zemi.

Zažijte to znovu!
Videomapping

Významné výročí 100 let vzniku Československé republiky nechalo vzniknout projektu Zažijte to znovu! Multilab v rámci tohoto projektu vytvořil Multimediální projekce s prvky videomappingu, jak krok po kroku vznikalo Československo. Neobvyklé projekce o vzniku státu ve vybraných městech.
 

Strings
Promo video

Hudební klip Strings.

Únor 1948
Event / Concert

K připomenutí únorových událostí před 70 lety vznikl unikátní komponovaný večer, na jehož pořádání se spojilo několik institucí: Plzeňská filharmonie, ÚSTR, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (na její půdě se program odehrál) a Český rozhlas Vltava (který průběh vysílal přímým přenosem). Základem byl koncert, který začal netradičně ukázkami několika budovatelských skladeb, hlavní náplň ovšem tvořily kompozice skladatelů, kteří měli s komunistickým režimem problémy. ÚSTR k této příležitosti vydal stejnojmennou publikaci, věnovanou mimo jiné dopadům února 1948 na českou hudbu.

ArtCAMP koncert
Event/concert

Závěrečná párty letních škol - v Plzni

directed by
MULTILAB 

4. prům. revoluce
videomapping

Mapping byl ateliérem Multimédií realizován v centru Plzně na věž budovy právnické fakulty ZČU. Tématicky se dotýkal právě nastupující 4. Průmyslové revoluce a jejího příchodu v průběhu konce 20. Století. Zároveň jsme jako ateliér definovaly tzv. Neomapping, kdy pracujeme nejen s 3D a vektorovou grafikou, ale do projekce se zapojují i video obrazy a sekvence. Vzniká tak komplexnější možnost vyprávění příběhu.

MCS Musado
promo video

Ve spolupráci s českou sekcí World Musado association vzniklo prezentační video tohoto bojovém umění.

Galashow 25 let ZČU
art production

Slavnostní galavečer k 25. Výročí založení ZČU v Plzni byl situován do multifunkční budovy FDULS. Vizuální i obsahovou stránkou bylo pověřeno vedení ateliéru multimédií. Vznikla tak unikátní akce propojující hudební produkci, taneční performance a společenské setkání přátel ZČU.

VP3
Promo video

Video pro NTIS - Research programme VP3 bylo vytvořeno za účelem propagace na brněnském veletrhu, kde běželo ve smyčce celý den a mělo zaujmout kolemjdoucí jak vizuálem tak i vědeckým obsahem. Video vytvořili studenti Ateliéru Multimedii během jednoho natáčecího týdne a tří týdnů postprodukčních.

Hrající 3D tiskárna
interactiv object

V rámci klauzurní práce do ateliéru multimedií vznikl spoluprácí našich studentů projekt, hrající 3D tiskárna. Tato instalace vznikala v protorách DEPO2015 ve Fablabu, následně byla použita jako jedna z hlavních atrakcí pro dlouhodobou výstavu Má PLAST.

360 IROP
360

Digitalizace památek. Kostel neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech.

Kostel Luková
360

Více než desítky realizací dosáhl projekt Zaniklé a ohrožené kostely, na kterém pracovali studenti a pedagogové oboru Socha a prostor na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Projekt byl součástí programové linie LandArt Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015, stal se pilotní akcí v regionálním měřítku. 

Srdce
interactiv object

Srdce je velice úspěšným multimediálním projektem. Zůčastnil se mnoha výstav a prezentací současného designu v Čechách i na Slovensku. Za všechny Designblok, Chemistry galerii, dlouhodobá prezentace v NOD Praha. Základní funkce je definována vzorcem, kdy dle intenzity pohybu návštěvníků kolem srdce, získává srdce na síle a tím intenzivněji svítí a reaguje.

Galerie Sutnarka
360

Galerie Ladislava Sutnara vznikla v květnu 2011 transformací dosavadní Univerzitní galerie, situované v kulturním srdci města – v bezprostřední blízkosti Divadla J. K. Tyla, Měšťanské besedy, Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, Západočeského muzea či Knihovny města Plzně.

Sea Lion
product video

Ve spolupráci s KKY ZČU Plzeň vzniklo prezentační produktové video pro projekt Sealion, kde robot nebo počítač provádí výpočty v reálném čase a je tak schopen balancovat s fotbalovým míčem na hrotu jehly. Základní zadání si dvojice Peter Pastorok a Štěpán Svoboda zpracovala po svém a využila možností technického zázemí našeho Multilabu, pro opravdu profesionální a celosvětově prezentované video.

Modeli di Torino
production

The 2013 Modeli di Torino show is a theatrical project in which the work of the students of the Multimedia and Acrobatic Art of the Students of the Italian Flic School of Acupuncture, led by a renowned artist in the new circle of Petr Forman. After three weeks of exams and birth, an unforgettable performance took place, where the visual stage was provided by Multimedia students.